Vymáhání dlužných částek

Pomůžeme Vám s vymáháním dlužných částek na poplatcích za správu domu a na zálohách na služby. Tato služba obsahuje právní rozbor Vašeho případu, jeho převzetí a vypracování předžalobní upomínky, případně vypracování žaloby a zastupování v navazujícím řízení. Aby mohla být SVJ přiznána náhrada nákladů soudního řízení, musí předžalobní upomínka splňovat náležitosti vyplývající z právních předpisů a judikatury. Pro přiznání náhrady za vypracování předžalobní upomínky je potřeba, aby ji vypracoval a zaslal právní zástupce. Pokud upomínku zašle přímo SVJ, nese si podle právních předpisů náklady na její přípravu samo.

Službu můžete jednoduše poptat kliknutím na tlačítko dole. Neprodleně po odeslání poptávky Vás budeme kontaktovat ohledně podrobností. Pokud máte o službu zájem a chcete se zeptat na podrobnosti, napište nám na info@svjpravnik.cz nebo vyplňte kontaktní formulář. Obratem se Vám ozveme.

Vymáhání dlužných částek
Nejnovější články

Smluvní pokuta místo kauce?

Novela občanského zákoníku znovu navrací možnost pronajímatelům sjednat smluvní pokutu. Ministerstva spravedlnosti a pro místní rozvoj věří, že se tím zlepší dostupnost nájemního bydlení většímu okruhu lidí. Doposud se totiž mohl pronajímatel chránit pouze pomocí kauce, která je pro řadu lidí velkou finanční překážkou.

Svůj právní názor na nastávající změny poskytl článku portálu Peníze.cz náš vedoucí právník Jan Eisenreich. V článku se dočtete, jak se liší smluvní pokuta od kauce, jaký mají oba nástroje účel a jak to všechno souvisí s náhradou škody.
SVJ Právník

Portál SVJPrávník nabízí specializované právní poradenství pro společenství vlastníků jednotek (SVJ) a bytová družstva. Rádi Vám pomůžeme s řešením právních problémů Vašeho společenství vlastníků.


Rychlý kontakt