SVJprávník na rok

Služby právníka – specialisty na bytové právo – pro SVJ či bytové družstvo po celý rok. Právník, který je družstvu nebo SVJ dostupný po celý rok, se kterým mohou konzultovat veškeré problémy a kdykoliv se na něj obrátit. Právník, který je v podstatě stínovým členem výboru. V průběhu roku nastane v BD nebo SVJ více situací, kdy by se statutáři chtěli poradit s právníkem. Typicky jde o velké investiční akce typu zateplení, výstavby výtahu, ale i o sousedské spory či vymáhání nedoplatků. S naší službou SVJprávník na rok mají tato SVJ/BD přiděleného jednoho právníka, který s nimi řeší veškeré právní otázky. Ví tak, jak dům funguje a nepřichází ke každému problému "nanovo". Ulehčíme tak představenstvu nebo výboru v případech, kdy na něj NOZ naložil odpovědnost jednat s péčí řádného hospodáře. Do této péče totiž spadá i nutnost vyznat se v právních otázkách, rozumět uzavíraným smlouvám, organizovat výběrová řízení atd. Zákon tak po členech výborů v podstatě chce, aby byli odborníky v oboru stavebnictví, správy, financí i práva. Nechte své starosti na nás a pojistěte svou odpovědnost tím, že se o důležitých věcech poradíte s advokátem. Nejčastěji naši právníci radí SVJ a BD v těchto věcech:


  • při vyhlašování a organizaci výběrových řízení
  • při vymáhání nedoplatků po členech
  • při nařčení z řad členů SVJ
  • při rekonstrukcích a modernizacích v domě
  • při rušení nočního klidu
  • při určení, zda je určitá část domu společným prostorem a kdo je za ni zodpovědný
  • při žalobách na neplatnost usnesení schůze
  • při uzavírání smluv s dodavateli

Víme, že práce ve výboru je mnohdy poměrně nevděčná role a v posledních letech tak mnoho starých výborů své funkce pokládá. Díky službě SVJprávník na rok budete mít jakýsi "štít" vůči napadání ze strany členů a garanci, že vaše rozhodnutí je po právní stránce správné. Jako advokáti neseme plnou odpovědnost za všechny rady, které vám dáme. Pro SVJ a BD nabízíme dva druhy balíčků tak, jak jsou níže uvedené. Pokud máte ke službě SVjprávník na rok jakýkoliv dotaz, či byste chtěli cokoliv upřesnit, budeme rádi, když se na nás obrátíte na info@svjpravnik.cz či zavoláte.

SVJprávník na rok
Nejnovější články

Smluvní pokuta místo kauce?

Novela občanského zákoníku znovu navrací možnost pronajímatelům sjednat smluvní pokutu. Ministerstva spravedlnosti a pro místní rozvoj věří, že se tím zlepší dostupnost nájemního bydlení většímu okruhu lidí. Doposud se totiž mohl pronajímatel chránit pouze pomocí kauce, která je pro řadu lidí velkou finanční překážkou.

Svůj právní názor na nastávající změny poskytl článku portálu Peníze.cz náš vedoucí právník Jan Eisenreich. V článku se dočtete, jak se liší smluvní pokuta od kauce, jaký mají oba nástroje účel a jak to všechno souvisí s náhradou škody.
SVJ Právník

Portál SVJPrávník nabízí specializované právní poradenství pro společenství vlastníků jednotek (SVJ) a bytová družstva. Rádi Vám pomůžeme s řešením právních problémů Vašeho společenství vlastníků.


Rychlý kontakt