Smlouva o výstavbě bytů ve stávajícím domě

Připravíme nebo zkontrolujeme smlouvu o výstavbě, kterou se vymezují další jednotky v domě. Smlouva o výstavbě je typicky uzavírána, pokud dochází v domě, který již stojí, k výstavbě dalších jednotek. Typicky jde o půdní vestavby a nástavby či o přestavbu kočárkárny, rozšíření bytu o část společné chodby apod. Smlouvu o výstavbě uzavírá stavebník v případě SVJ s vlastníky ostatních jednotek v domě, v případě bytového družstva pak s družstvem samotným. Smlouva o výstavbě se řídí § 1170 NOZ a jednotky jsou vystavěny na úkor společných částí domu. Pokud jde o cenu, za vypracování nové smlouvy o výstavbě si účtujeme 15.500,- Kč bez DPH. V případě, že smlouva bude mít více než 10 účastníků, je třeba připočítat příplatek za počet účastníků v ceně 300,- Kč bez DPH za jednoho účastníka. Nezávazné nacenění Vám rádi zašleme po zaslání poptávky z Vaší strany. Vyplňte formulář a uveďte do něj o jakou službu ohledně smlouvy o výstavbě máte zájem, případně nám smlouvu o výstavbě k formuláři přiložte, pokud ji už máte a chcete ji jen zrevidovat. Případně nám napište na info@svjpravnik.cz či zavolejte.

Jsem
Sjednat schůzku
Nejnovější články
Vymáhání pohledávek soudní cestou – nejčastější chyby výborů a představenstev

Jaké jsou nejčastější chyby statutárních orgánů a správcovských firem, které mohou značně zkomplikovat a prodražit zastupování v soudním řízení? Níže přinášíme přímo z praxe přehled nejčastějších situací, které se musí před podáním žaloby řešit.

Číst článek
Povinnost SVJ a BD nechat zapsat do evidence skutečné majitele

Od. 1. 1. 2018 dopadá na SVJ a BD zákonná povinnost nechat zapsat tzv. skutečné majitele do evidence skutečných majitelů. BD mají provést tuto povinnost nejpozději do 1. 1. 2019, SVJ pak mají tuto lhůtu prodlouženou do 1. 1. 2021. Poplatek za podání návrh na zápis v případě BD činí 1 000 Kč, avšak pokud bude návrh na zápis podán do konce roku 2018, bude BD od poplatku osvobozeno. Pokud tak chcete tento termín stihnout, ale nevíte si se zápisem rady, podívejte se na http://www.svjpravnik.cz/evidence-skutecnych-majitelu-bd-svj.php , kde najdete potřebné informace a pomoc – zjistíme, zda na Vaše BD tato povinnost dopadá a pokud ano, vypracujeme návrh na zápis a všechny potřebné dokumenty za fixní cenu 1.800,- Kč bez DPH.

Číst článek

<< Previous 1 2 Next >>

SVJ Právník

Portál SVJPrávník nabízí specializované právní poradenství pro společenství vlastníků jednotek (SVJ) a bytová družstva. Rádi Vám pomůžeme s řešením právních problémů Vašeho společenství vlastníků.


Rychlý kontakt