Smlouva o výstavbě bytů ve stávajícím domě

Připravíme nebo zkontrolujeme smlouvu o výstavbě, kterou se vymezují další jednotky v domě. Smlouva o výstavbě je typicky uzavírána, pokud dochází v domě, který již stojí, k výstavbě dalších jednotek. Typicky jde o půdní vestavby a nástavby či o přestavbu kočárkárny, rozšíření bytu o část společné chodby apod. Smlouvu o výstavbě uzavírá stavebník v případě SVJ s vlastníky ostatních jednotek v domě, v případě bytového družstva pak s družstvem samotným. Smlouva o výstavbě se řídí § 1170 NOZ a jednotky jsou vystavěny na úkor společných částí domu. Pokud jde o cenu, za vypracování nové smlouvy o výstavbě si účtujeme 15.500,- Kč bez DPH. V případě, že smlouva bude mít více než 10 účastníků, je třeba připočítat příplatek za počet účastníků v ceně 300,- Kč bez DPH za jednoho účastníka. Nezávazné nacenění Vám rádi zašleme po zaslání poptávky z Vaší strany. Vyplňte formulář a uveďte do něj o jakou službu ohledně smlouvy o výstavbě máte zájem, případně nám smlouvu o výstavbě k formuláři přiložte, pokud ji už máte a chcete ji jen zrevidovat. Případně nám napište na info@svjpravnik.cz či zavolejte.

Jsem
Sjednat schůzku
Nejnovější články

Smluvní pokuta místo kauce?

Novela občanského zákoníku znovu navrací možnost pronajímatelům sjednat smluvní pokutu. Ministerstva spravedlnosti a pro místní rozvoj věří, že se tím zlepší dostupnost nájemního bydlení většímu okruhu lidí. Doposud se totiž mohl pronajímatel chránit pouze pomocí kauce, která je pro řadu lidí velkou finanční překážkou.

Svůj právní názor na nastávající změny poskytl článku portálu Peníze.cz náš vedoucí právník Jan Eisenreich. V článku se dočtete, jak se liší smluvní pokuta od kauce, jaký mají oba nástroje účel a jak to všechno souvisí s náhradou škody.
SVJ Právník

Portál SVJPrávník nabízí specializované právní poradenství pro společenství vlastníků jednotek (SVJ) a bytová družstva. Rádi Vám pomůžeme s řešením právních problémů Vašeho společenství vlastníků.


Rychlý kontakt