Dohoda o zrušení a vypořádání spoluvlastnictví bytového domu

Připravíme či zrevidujeme dohodu, kterou se ruší a vypořádává původní spoluvlastnictví domu a mění se na vlastnictví jednotlivých jednotek. Pokud jde o cenu, záleží, zda připravujeme novou dohodu, či revidujeme starou. Základní cena za vypracování dohody o zrušení a vypořádání spoluvlastnictví existujícího bytového domu, ve kterém dosud nebyly vymezeny jednotky a spoluvlastnící mají v úmyslu zrušené spoluvlastnictví vypořádat rozdělením domu na jednotky tak, aby se každý spoluvlastník stal výlučným vlastníkem jedné nebo více jednotek je 9.800,- Kč bez DPH. V případě, že dohoda bude mít více než 10 spoluvlastníků, je třeba připočítat příplatek za počet účastníků v ceně 300,- Kč bez DPH za jednoho účastníka. Základní cena obsahuje vypracování dohody na základě zadávacích podkladů a požadavků objednatele.

Pokud v domě ještě jednotky vymezeny nebyly, je třeba připočítat cenu za vymezení jednotek (v závislosti na počtu stávajících bytů v domě), tedy:

  • zaměření bytů a nebytových prostor;
  • vypracování prohlášení vlastníka;
  • založení a vznik společenství vlastníků

Pro případné dotazy nám napište na info@svjpravnik.cz či zavolejte.

Jsem
Sjednat schůzku
Nejnovější články

Smluvní pokuta místo kauce?

Novela občanského zákoníku znovu navrací možnost pronajímatelům sjednat smluvní pokutu. Ministerstva spravedlnosti a pro místní rozvoj věří, že se tím zlepší dostupnost nájemního bydlení většímu okruhu lidí. Doposud se totiž mohl pronajímatel chránit pouze pomocí kauce, která je pro řadu lidí velkou finanční překážkou.

Svůj právní názor na nastávající změny poskytl článku portálu Peníze.cz náš vedoucí právník Jan Eisenreich. V článku se dočtete, jak se liší smluvní pokuta od kauce, jaký mají oba nástroje účel a jak to všechno souvisí s náhradou škody.
SVJ Právník

Portál SVJPrávník nabízí specializované právní poradenství pro společenství vlastníků jednotek (SVJ) a bytová družstva. Rádi Vám pomůžeme s řešením právních problémů Vašeho společenství vlastníků.


Rychlý kontakt